Raske talv

Silly-idiots-monty-python-8932359-460-288.jpeg

Lugedes Kaarel Tarandi hiljutist artiklit EPL-i veergudel ei oska ma enam arvata muud, kui et ilmselt on viimaste aastakümnete rängim talv Eestis järjestikuste puhangutena esile kutsunud sündroomi, mida täheldasid eelmise sajandi keskel eskimo rahvaid uurinud antropoloogid. Pibloktoq või siis maakeeli arktiline hüsteeria lõi polaaralade elanike juures välja tavaliselt talvel ning väljendus tüüpiliselt selles, et isik jooksis oma iglust alasti õue, lume ja mitmekümnekraadise pakase kätte ja karjus hüsteeriliselt seosetuid sõnu. (Parker, S: Eskimo psychopathology in the context of Eskimo personality and culture. In: American Anthropologist, 1962, 64: pp. 76-96.)

Eesti ainsa kultuurilehe peatoimetaja on oma artiklis (pealkirjaga “Kehvem mees tahab ka naist”) võtnud vaagida mis siis nimelt põhjustab Eestis rahvuslikke pingeid ja jõudnud järeldusele, et asja tuum peitub noorte vene rahvusest meeste seksuaalses frustratsioonis — kuna Kalevite kangest soost alfaisased võtavad kõik nende kaunimad neidised ära ei jäägi parimas paljunemiseas mitte-eestlastel muud üle kui oma tunge tänaval märatsedes välja elada.

Et mitte jääda lihtsalt targutajaks pakub Tarand välja ka lahendusi – koguni kaks. Esiteks tuleks “soodustada igakülgselt üleliigsete noorte meeste väljarännet” ja teiseks “hankida kuskilt maailma nurgast noori naisi, kelle silmis tundub meie summaarse seksuaalvaliku üle-jääk vägagi atraktiivne”.

Tule taevas appi, tõepoolest.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s