Vihmasest Amsterdamist

kott

Jäin täna hommikusöögile hiljaks ning pidin seetõttu minema köögist oma kaerahelvestele piima peale küsima – mis tõi liibanonlasest köögitöölise poolt kaasa kergelt etteheitva kuid siiski resigneerunud pilgu seinal rippuvale suurele kellale. Sõin oma kausitäie kiirelt tühjaks ning jätsin kohvi edasise halvakspanu ärahoidmise huvides võtmata, pistsin toas läpaka ja paar raamatut kotti ning jalutasin kesklinna.

Täna on päev vihmane – inimesed kõnnivad kiirel sammul majaseinte lähedal, pead õlgade vahele tõmmatud ja käed sügaval taskus. Pleksikaasist katustega kanalipaadid, mis nädala sees sildade all tühjadena loksusid, on täna täis hallipäiseid abielupaare, kes sooja saamiseks teineteise lähedale nihkuvad, prouade ohtrate sõrmustega sõrmed härrade siniste soontega kätesse surutud. 

Ka raamatupoodides on silmnähtavalt rohkem rahvast kui varasematel päevadel. Mulle väga meeldib käia ingliskeelse kirjanduse lettidelt otsimas lühilugude kogumikke, kelle autoritest ma midagi kuulnud ei ole, võtta siis nende raamat kuskilt keskelt lahti ja lugeda paar lugu ning seejärel raamat oma kohale tagasi panna. Samal ajal on tore vaadata teisi poekülastajaid riiuleid silmitsemas ning püüda salamisi ära arvata täpselt millise raamatu järgi nad hetke pärast käe sirutavad. Täna lugesin niimoodi Dan Rhodese kogumikku “Anthropology” ja ühe Ameerika naiskirjaniku raamatut mille pealkirja ma juba ära unustasin. Nagu ka kirjaniku nime. Aga mõlemad raamatud olid väga toredad.

Peale raamatupoodi läksin ühte pisikesse kohvikusse mille omaniku koer mind suure rõõmuga peale kaht päeva endiselt ära tundis, sõin ühe salati ning lõpetasin ära ühe ammu lubatud artikli. Traadita internetiga on Amsterdamis muide lood üsna kehvakesed – erinevalt Tallinnast kohvikutel seda reeglina ei paista olevat ning seega on ainus lootus jahtida erinevaid “linksys” ja “SpeedTouch298379834D4” võrke mille lahked omanikud on ruuterit installeerides lahti jätnud. Kui artikkel valmis püüdsin taaskord edutult oma €500 rahatähega kaheteist-eurost arvet maksta ning pidin kokkuvõttes tegema lühikese jalutuskäigu lähima panga-automaadini ja tagasi.

Nüüd istun üles eile leitud kanaliäärses kohvikus, piraadin kellegi kodust püsiühendust ja püüan viimase paari päeva lugemata artiklitega järje peale jõuda. Väljas on vahepeal vihm järele jäänud ning mu arvuti aku hakkab vaikselt tühjaks saama – nii et ilmselt on aeg varsti arve võtta ja vahetada see kohvik mõne teise ning MacBook päris-raamatu vastu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s